Neohodnoceno

Žonglovací míčky | Háčkované, Amanita Muscaria

Žonglování a fire spinning patří k psychedelikům jako houby k podzimu! Naše žonglovací míčky jsou ručně uháčkované v Brně. 

Můžeme doručit do:
27.1.2025
Skladem (>5 ks)
Kód: 614
140 Kč
Žonglovací míčky | Háčkované, Amanita Muscaria
Novinka

Informace k produktu

Cena je za 1 ks, doporučujeme začít s třemi míčky.
Míčky se vzorem muchomůrky červené. 

 

Proč žonglovat?

Stejně jako psychedelika, i žonglování sebou nese spoustu benefitů.

Žonglování nejen zlepšuje senzomotorické schopnosti a koordinaci, ale také aktivně podporuje neuroplasticitu mozku. Díky tomu, že žonglování vyžaduje soustředění a koordinaci, pomáhá stimulovat tvorbu nových neuronových spojení.

Navíc pomáhá kultivovat dopaminový systém. Během žonglování se totiž vyplavuje dopamin zdravějším způsobem než pasivní zábava, jako jsou sociální sítě nebo sledování videí. S každým chyceným míčkem tak nejen zlepšuješ své fyzické dovednosti, ale také si "vyděláváš" na přirozenou dopaminovou odměnu, která podporuje pocit spokojenosti a úspěchu. Přines do svého dne novou výzvu a obohať svůj život o tuhle zábavnou a prospěšnou aktivitu.

 

Naučíš se učit

Žonglování nemá žádný konečný cíl, skóre ani poměřování schopností. Jde jenom o tebe a tvůj trénink koordinace. Je zde plus mínus nekonečno možností, hodů a trýčků, které se můžeš pilovat, takže je to aktivita, kterou můžeš zdokonalovat celý život. S každým dalším novým trýčkem se to stává extrémně návykovou činností.

Je to proces, při němž se neustále zdokonaluješ pouhým opakováním. Učíš se, jak na sebe uplatnit správnou techniku, jak si nastavit realistické cíle a jak zvládat frustraci, když se něco nedaří hned na první pokus. Buduješ trpělivost a odolnost, což jsou klíčové dovednosti potřebné pro jakýkoli typ učení.

S každým špatným hodem se učíš, jak se rychle adaptovat, vyhodnotit situaci a udělat potřebné úpravy pro zlepšení. Tím tě žonglování učí nejdůležitější skill v životě – učení se. 

 

Žonglování a věda

Studie z roku 2004, publikovaná v časopise Nature, ukázala, že při učení žonglování dochází ke změnám v mozku, konkrétně ke zhuštění šedé hmoty v části hippocampu spojené s vizuálním zpracováním.

Další studie z roku 2009 v Nature Neuroscience zjistila změny v bílé hmotě mozku v oblastech spojených s uchopováním a dosahem v periferním vidění, bez ohledu na dovednostní úroveň.

Tyto strukturální změny mohou navíc zlepšit kognitivní funkce, jak ukazuje přehled 11 studií o žonglování a mozku, publikovaný v roce 2022 v International Journal of Environmental Research and Public Health.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola